Jak si naplánovat nákupy? 

Nakupování je pravděpodobně oblíbeným prvkem zejména ženské části společnosti. Zbytečně ztrácíme čas a peníze na neplánované nákupy. Později se ukáže, že polovinu surovin nepotřebujeme, ty se nám povalují ve skříních a lednici. Jak neplýtvat jídlem a penězi?

1. Vytvořte si jídelníček na příští (týden)

Dobře si rozmyslete, na co máte tento týden chuť, ale zvažte také, kolik času máte na přípravu jídla. Plánování jídelníčku na týden předem vám ušetří peníze, ale také vás povzbudí k experimentování s novými pokrmy. Stojí za to připomenout, že seznam je ilustrativní, není nutné, aby všechna jídla byla v souladu s těmi na seznamu.

2. Udělejte si seznam produktů, které potřebujete

Na základě dříve vytvořené nabídky vytvořte seznam produktů, které potřebujete. Zároveň si ověřte, jestli je někdy nemáte už v domácí spíži.

3. Jděte nakupovat a nakupujte vše podle seznamu

Mnoho lidí čelí situaci, kdy jdou do obchodu pro jednu nebo dvě věci a vrátí se s plnou nákupní taškou. Když jdeme nakupovat bez seznamu, kupujeme produkty, které jsou v danou chvíli nepotřebné. Nakupování v souladu se seznamem nám umožňuje kontrolovat naše výdaje na domácnost.

Pokud s sebou neradi nosíte karty nebo je často zapomínáte, bude pro vás mobilní aplikace ideálním řešením. Stačí do něj zadat produkty a ty se systémem automaticky roztřídí do jednotlivých kategorií. Některé aplikace mají ve svém zdroji také recepty, což dále zlepšuje proces hledání nápadu na večeři a následné nakupování.