Na co nezapomenout při oddělování pokoje pro dítě

Vytvořit pokoj pro dítě je nesmírně obtížný úkol, který se může ukázat jako velká radost. Je to místnost, která by měla být funkční, ale také pohodlná a bezpečná. Určitě je nesmírně důležité, zda tento pokoj zařizujeme pro dítě, které se má narodit, nebo pro trochu starší dítě. V druhém případě si připomeňme, že tato místnost je jakousi samostatnou, malou místností. Pokud má naše dítě rádo svůj pokoj, jistě bude rádo trávit čas doma, v blízkosti svých rodičů.

Pokoj pro nového obyvatele

Při zařizování místa pro velmi malé dítě stojí za to zkusit, aby bylo blízko naší ložnice. Budeme se tak moci kdykoli rychle dostat k dítěti, abychom se o něj co nejlépe postarali. Tento typ umístění jistě zlepší komfort našeho spánku, protože když máme batole poblíž, budeme spát klidněji.

Malé dítě neumí vyjádřit své preference, takže většina rozhodnutí zůstává na rodičích. To je jediný okamžik, kdy můžeme vytvořit vysněný dětský pokoj. Nejlepší jsou světlé barvy, jako je šedá, modrá, bílá nebo béžová. Stojí za to pamatovat na pohodlné křeslo, na kterém bude moci unavená matka odpočívat a zároveň být blízko dítěte.

Inspirativní interiér pro dítě

Pamatujme na to, že dětský pokoj by měl být radostný a inspirativní. Nejprve si naplánujme část, ve které bude naše dítě spát. Nezapomínejme na zdravou matraci, díky které se naše dítě bude správně vyvíjet. Zábavná sféra by měla být co nejbláznivější. Vyplatí se investovat do originálního úložného systému hraček, který vám umožní rychle uklidit a uspořádat různé předměty.

Zamysleme se nad bláznivými doplňky, jako je houpací síť nebo závěsné křeslo, které dítěti jistě udělají spoustu radosti. Při výběru psacího stolu a postele se snažme najít co nejuniverzálnější nábytek, například s nastavitelnou výškou. Díky tomu nebudeme muset nábytek příliš často vyměňovat, jak dítě povyroste.

Místa pro teenagery

K rozdělení pokoje pro teenagera musíme přistoupit úplně jinak. Tento téměř dospělý tvor má vysoké nároky a jistě rozhodující názor na výběr nábytku a doplňků. Nebojme se po konzultaci s dítětem zařídit pokojíček. Stojí za to připomenout, že čím lépe se bude naše dítě cítit ve svém pokoji, tím větší je šance, že bude chtít trávit hodně času doma, v blízkosti své rodiny. Pokoj pro teenagera by měl mít několik zón – místo pro studium, spánek a hraní. Proto, máme-li možnost, zkusme udělat místnost velkou.

Častým řešením je použití mezipatra, které jasně odděluje místo na spaní od zbytku místnosti. Stojí za to pamatovat na univerzální barvy a nábytek, díky kterému budou nadčasové. Pokud máme velký dům, můžeme zvážit oddělení samostatné koupelny pro naše děti. Určitě jim to dodá pocit luxusu a my se budeme moci v naší koupelně cítit pohodlně a klidně.