Na Twitteru bude možné obchodovat s kryptoměnami. Sociální síť navázala spolupráci s eToro

Sociální síť Twitter bude spolupracovat s izraelskou obchodní a makléřskou firmou eToro. Uživatelé Twitteru tak budou moct obchodovat s akciemi, kryptoměnami a dalšími aktivy a mít přístup k jejich cenám v reálném čase, uvedla společnost eToro ve svém sdělení.

Obchodní data budou k dispozici prostřednictvím twitterové funkce Cashtags, kterou firma spustila v roce 2012 a která už nyní zobrazuje živé grafy z webu TradingView, například index S&P 500 a ceny některých akcií jako je Tesla. Díky partnerství s eToro se počet živých grafů rozšíří a uživatelé se budou moci prokliknutím dostat přímo na platformu eToro, kde si o aktivu zjistí ještě více a získají možnost rovnou investovat.

Šéf Twitteru Elon Musk v prosinci uvedl, že Cashtags s daty z TradingView je „jedno z mnoha vylepšení produktů pro finanční Twitter“. Miliardář a šéf Tesly od akvizice Twitteru na konci října za 44 miliard dolarů, tedy v přepočtu 927 miliard korun, přišel s řadou změn včetně zavedení plánu založeného na předplatném pro ověřené uživatele a hromadného propouštění zaměstnanců.