Obytná plocha směrem k silnici

Projekty se vstupem z jihu se vyznačují nekonvenčností a zajímavým řešením, které se mírně liší od nejběžnějších návrhů domů se vstupem ze severu. Podívejte se na projekty se vstupem z jihu a obytným prostorem ze strany silnice a zjistěte, jak mohou být tato řešení funkční a pohodlná.

Pro koho to bude ideální návrh domu

Návrhy domů se vstupem z jihu a obytnou částí na straně silnice jistě osloví lidi, kteří oceňují především promyšlenou funkční dispozici a moderní designové řešení. Umístění obývacího pokoje na straně silnice je skutečnou výzvou, ale dobře zakreslená funkční dispozice jistě zajistí komfort všem obyvatelům.

Existuje názor, že obytná část by neměla být umístěna na straně silnice. Nic nemůže být chybnější. Je však důležité správně izolovat dům od silnice, aby nás hluk a náhodní „pozorovatelé“ nerušili v klidu. Pečlivě promyšlená funkční dispozice a vhodné oddělení pozemku od silnice jsou základem pro navrhování domů s vjezdem z jihu.

Výhody takových projektů jsou četné. Za prvé, díky vchodu umístěnému z jihu se do domu dostává více světla a díky tomu se dům zdá být prostornější. U vchodu můžete dát mnoho krásných, barevných květin, které díky polednímu slunci krásně porostou a ozdobí náš dům u vchodu do něj.

U projektů se vstupem z jihu je pohled z oken obytné části zajímavější a dynamičtější. Určitě se bude lišit od pohledu do zahrady, nebude nudná a jednotvárná. Je to také dobrá volba pro rodiče, kteří při pití kávy v obývacím pokoji mohou své děti sledovat venku z ulice a dohlížet na jejich bezpečnost.

Jen je potřeba pamatovat na správnou izolaci a odhlučnění od hluku generovaného frekventovanou silnicí, protože to může být pro členy domácnosti z dlouhodobého hlediska trochu problematické a způsobovat nepříjemné nepohodlí.

Jak se vypořádat s hlukem ze silnice

Existuje mnoho způsobů, jak snížit hluk z ulice v našich domovech. Stačí investovat do dobře uspořádané vysoké zeleně a problém se do značné míry sníží. Dobře poslouží i ozdobná stěna místo plotu. Možností je mnoho a s tímto problémem se můžete vypořádat mnoha způsoby.